Connect with us

Technologia

O programie SketchUp

Published

on

Chyba nikt nigdy nie próbował policzyć, ile jest programów komputerowych. Wśród nich są zarówno takie, które wykorzystują amatorzy oraz takie dla profesjonalistów. Przeglądając różnego rodzaju programy z pewnością niejedna osoba zetknęła się z nazwą SketchUp. SketchUp co to jest: na pewno takie pytanie wtedy padło.

 

SketchUp co to jest: oprogramowanie, które tobie też może się przydać

Wiele osób z pewnością słyszało o programach do projektowania; nie oznacza to jednak, że osoby te nie zadają pytania SketchUp co to jest. SketchUp to program, który całkiem jeszcze niedawno był własnością Google. Aż do roku 2012 program udostępniany był bezpłatnie; obecnie dostępny jest przede wszystkim w wersji do wykorzystania komercyjnego. Program służy do projektowania niezwykle różnorodnych obiektów w wersji 3D. Z programów, które na rynku zaczęły pojawiać się po sprzedaży przez Google praw do niego korzystają głównie architekci. Wersje sprzed roku 2013 może wykorzystać każdy z nas do zaprojektowania na przykład dowolnego pomieszczenia w swoim domu albo swojego ogrodu. Program działa bardzo płynnie i szybko, jest prosty, wręcz intuicyjny w obsłudze, stąd chętnie wykorzystywany jest po prostu do miłego spędzenia czasu na zabawie w projektowanie. Plusem programu- zarówno tego w wersji darmowej, jak i płatnej – jest bardzo bogata biblioteka gotowych modeli 3D.

Kto korzysta z programu SketchUp?

Umożliwiając modelowanie trójwymiarowe SketchUp znalazł wszechstronne zastosowanie. To program uniwersalny, który wykorzystują nie tylko architekci do projektowania bardzo różnych obiektów budowlanych. Bardzo często programem tym posługują się także projektanci wnętrz oraz architekci krajobrazu. Program jest prosty w obsłudze, ale z uwagi na to, ile daje możliwości warto skorzystać z kursu online. Kurs pozwoli na dużo sprawniejsze tworzenie różnego rodzaju projektów.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Maszyny czyszczące – rodzaje

Published

on

Maszyny czyszczące na bieżąco czyszczą i osuszają powierzchnię, po której się poruszają. Dzięki temu już jeden przejazd wystarczy aby posadzka lśniła czystością. W zależności od typu posadzki do wyboru jest kilka rodzai chemii, różne rodzaje szczot oraz padów. Maszyny czyszczące dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: kablowe i bateryjne. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Wilgoć – wróg twoich produktów

Published

on

Wilgoć to prawdziwa zmora wszystkich tych, którzy zajmują się produkcją, magazynowaniem lub transportem produktów wrażliwych bądź podatnych na działanie wody. Na szczęście można się zabezpieczyć przed jej wpływem poprzez dobranie odpowiedniego typu pochłaniaczy wilgoci. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Transport niecodziennych produktów – jak się do tego zabrać?

Published

on

W handlu i przemyśle istnieją produkty specjalnego przeznaczenia, które wymagają odpowiednich warunków transportu. Doskonałym tego przykładem są produkty żywnościowe czy farmaceutyczne. Wiele z nich jest przewożonych w postaci płynnej lub półpłynnej i wymagają higienicznych, a niekiedy wręcz sterylnych warunków transportu. Do tego celu zostały stworzone pojemniki Combo typu Bag-in-Box.

Pojemniki Combo przypominają swoim wyglądem skrzyniopalety plastikowe. Główną różnicą między specjalistycznym pojemnikiem Combo a skrzyniopaletą jest możliwość zainstalowania worków umożliwiających bezpieczne przechowywanie i transport produktów płynnych i półpłynnych. Worki umieszczone wewnątrz pojemników zapewniają również higieniczne warunki przechowywania i transportu produktów wrażliwych takich jak leki, musy owocowe i warzywne, soki, czy przeciery.

Dzięki sterylnym warunkom, jakie zapewniają pojemniki Bag-in-Box produkty w nich magazynowane nie są narażone na zepsucie. Ponieważ pojemniki zabezpieczone są przed wypływaniem substancji płynnych, nie ma problemu rozlania się przewożonego produktu.

Dodatkową zaletą pojemników typu Combo jest możliwość wielokrotnego użycia. Część zewnętrzna wykonana jest z tworzywa sztucznego, które można wielokrotnie myć i dezynfekować. Worek znajdujący się wewnątrz można wymieniać, co dodatkowo podnosi poziom higieny podczas użytkowania pojemników.

Należy również wspomnieć, że pojemniki typu Bag-in-Box swoją budową przypominają skrzyniopalety, a tym samym można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce oraz układać jedne na drugich, dzięki czemu można je w wygodny sposób magazynować.

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending