Connect with us

Technologia

O programie SketchUp

Published

on

Chyba nikt nigdy nie próbował policzyć, ile jest programów komputerowych. Wśród nich są zarówno takie, które wykorzystują amatorzy oraz takie dla profesjonalistów. Przeglądając różnego rodzaju programy z pewnością niejedna osoba zetknęła się z nazwą SketchUp. SketchUp co to jest: na pewno takie pytanie wtedy padło.

 

SketchUp co to jest: oprogramowanie, które tobie też może się przydać

Wiele osób z pewnością słyszało o programach do projektowania; nie oznacza to jednak, że osoby te nie zadają pytania SketchUp co to jest. SketchUp to program, który całkiem jeszcze niedawno był własnością Google. Aż do roku 2012 program udostępniany był bezpłatnie; obecnie dostępny jest przede wszystkim w wersji do wykorzystania komercyjnego. Program służy do projektowania niezwykle różnorodnych obiektów w wersji 3D. Z programów, które na rynku zaczęły pojawiać się po sprzedaży przez Google praw do niego korzystają głównie architekci. Wersje sprzed roku 2013 może wykorzystać każdy z nas do zaprojektowania na przykład dowolnego pomieszczenia w swoim domu albo swojego ogrodu. Program działa bardzo płynnie i szybko, jest prosty, wręcz intuicyjny w obsłudze, stąd chętnie wykorzystywany jest po prostu do miłego spędzenia czasu na zabawie w projektowanie. Plusem programu- zarówno tego w wersji darmowej, jak i płatnej – jest bardzo bogata biblioteka gotowych modeli 3D.

Kto korzysta z programu SketchUp?

Umożliwiając modelowanie trójwymiarowe SketchUp znalazł wszechstronne zastosowanie. To program uniwersalny, który wykorzystują nie tylko architekci do projektowania bardzo różnych obiektów budowlanych. Bardzo często programem tym posługują się także projektanci wnętrz oraz architekci krajobrazu. Program jest prosty w obsłudze, ale z uwagi na to, ile daje możliwości warto skorzystać z kursu online. Kurs pozwoli na dużo sprawniejsze tworzenie różnego rodzaju projektów.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe obliczenie mocy kotła?

Published

on

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe obliczenie mocy kotła?

Pracownicy firm odpowiedzialnych za serwisowanie kotłów CO, zwykle nie narzekają na brak zajęć. Klienci zgłaszają się do nich z różnymi problemami. Bywa, że są one konsekwencją niewłaściwego użytkowania pieca, często jednak ich charakter jest bardziej złożony. Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby wtedy, gdy moc kotła nie została oszacowana we właściwy sposób. Jeśli chcemy uniknąć tego ryzyka, powinniśmy jeszcze przed zakupem dowiedzieć się, dlaczego jest to aż tak ważny parametr. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Tulejka kablowa

Published

on

Tulejka kablowa

O tym jak ważna jest dobrej jakości końcówka kablowa wie każdy elektryk. W naszej ofercie można jednak znaleźć sprzęt nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów. Posiadamy szeroki wybór modeli końcówek kablowych – można znaleźć u nas zarówno te z izolacją, jak i bez. Nasze tulejki przeznaczone są do różnych zastosowań. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Tusze do drukarek

Published

on

W każdym biurze znajduje się odpowiednia drukarka. Produkt ten powinien mieć ciągły dostęp do tuszu. Tusze do drukarek to podstawowe materiały eksploatacyjne, które są dostępne zarówno w zestawach, jak i osobno. Zakupić można nie tylko tusze kolorowe, ale również czarne – które są najbardziej popularne.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending