Connect with us

Technologia

O programie SketchUp

Published

on

Chyba nikt nigdy nie próbował policzyć, ile jest programów komputerowych. Wśród nich są zarówno takie, które wykorzystują amatorzy oraz takie dla profesjonalistów. Przeglądając różnego rodzaju programy z pewnością niejedna osoba zetknęła się z nazwą SketchUp. SketchUp co to jest: na pewno takie pytanie wtedy padło.

 

SketchUp co to jest: oprogramowanie, które tobie też może się przydać

Wiele osób z pewnością słyszało o programach do projektowania; nie oznacza to jednak, że osoby te nie zadają pytania SketchUp co to jest. SketchUp to program, który całkiem jeszcze niedawno był własnością Google. Aż do roku 2012 program udostępniany był bezpłatnie; obecnie dostępny jest przede wszystkim w wersji do wykorzystania komercyjnego. Program służy do projektowania niezwykle różnorodnych obiektów w wersji 3D. Z programów, które na rynku zaczęły pojawiać się po sprzedaży przez Google praw do niego korzystają głównie architekci. Wersje sprzed roku 2013 może wykorzystać każdy z nas do zaprojektowania na przykład dowolnego pomieszczenia w swoim domu albo swojego ogrodu. Program działa bardzo płynnie i szybko, jest prosty, wręcz intuicyjny w obsłudze, stąd chętnie wykorzystywany jest po prostu do miłego spędzenia czasu na zabawie w projektowanie. Plusem programu- zarówno tego w wersji darmowej, jak i płatnej – jest bardzo bogata biblioteka gotowych modeli 3D.

Kto korzysta z programu SketchUp?

Umożliwiając modelowanie trójwymiarowe SketchUp znalazł wszechstronne zastosowanie. To program uniwersalny, który wykorzystują nie tylko architekci do projektowania bardzo różnych obiektów budowlanych. Bardzo często programem tym posługują się także projektanci wnętrz oraz architekci krajobrazu. Program jest prosty w obsłudze, ale z uwagi na to, ile daje możliwości warto skorzystać z kursu online. Kurs pozwoli na dużo sprawniejsze tworzenie różnego rodzaju projektów.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Bohater w domu dzięki kilku narzędziom

Published

on

W dużych stolarniach, gdzie przetwarzaniu poddaje się masowe ilości drewna, przeważnie znajdują się wyspecjalizowane, duże maszyny, które potrafią poradzić sobie z nawet najbardziej twardym materiałem. Jednak równie skutecznej obróbki możemy dokonać w swoim przydomowym warsztacie, za pomocą dużo tańszych narzędzi do drewna.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Maszyny czyszczące – rodzaje

Published

on

Maszyny czyszczące na bieżąco czyszczą i osuszają powierzchnię, po której się poruszają. Dzięki temu już jeden przejazd wystarczy aby posadzka lśniła czystością. W zależności od typu posadzki do wyboru jest kilka rodzai chemii, różne rodzaje szczot oraz padów. Maszyny czyszczące dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: kablowe i bateryjne. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Wilgoć – wróg twoich produktów

Published

on

Wilgoć to prawdziwa zmora wszystkich tych, którzy zajmują się produkcją, magazynowaniem lub transportem produktów wrażliwych bądź podatnych na działanie wody. Na szczęście można się zabezpieczyć przed jej wpływem poprzez dobranie odpowiedniego typu pochłaniaczy wilgoci. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending