Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie przy domu

Published

on

W poszukiwaniu inspiracji na elegancki ogród czy też taras zazwyczaj skupiamy się na meblach i dodatkach. Wśród najmodniejszych i najchętniej wybieranych dzisiaj elementów wymienia się jednak zadaszenie przy domu. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj producenci? Czy takie zadaszenie pozwoli nam odpoczywać blisko natury bez względu na okoliczności przyrody?

Jak skonstruowane jest dzisiaj zadaszenie przy domu?

Nowoczesne zadaszenie przy domu to nic innego jak pergola wykonana z trwałych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów. Zadaszenie przy domu wznoszone jest z elementów aluminiowych łączonych modułowo – elementy te są malowane proszkowo, przez co nie są podatne na wilgoć czy na korozję. Na szczycie znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli – elementy te obracają się wokół własnej osi, przez co użytkownik decyduje o ich ułożeniu oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Ruchome lamele możemy ustawić w pozycji całkowicie zamykającej dach – wtedy zadaszenie przy domu uchroni nas nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed niespodziewanym deszczem. W konstrukcji uwzględniono rynnę – jest ona zintegrowana  w ramie zadaszenia – rynna skutecznie odprowadzi wodę poza obręb pergoli. Pod pergolą postawmy meble ogrodowe.

Zadaszenie przy domu i nowoczesne meble ogrodowe

Aby zadaszenie przy domu nabrało charakteru konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli ogrodowych – tych producenci zaproponują nam pełen wachlarz! Wśród najchętniej wybieranych kompletów wymienia się meble technorattanowe – są one nie tylko piękne i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami – zachwycą one wysokimi parametrami technicznymi. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach, a ich wierzch pokrywa plecionka technorattanowa do złudzenia imitująca rattan.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rolety i żaluzje z Krakowa

Published

on

Żaluzje i rolety to w dalszym ciągu najchętniej wybierane elementy dekoracyjne okna. Świetnie się prezentują w duecie z firanką lub zasłoną, ale równie dobrze będą wyglądać jako samodzielna ozdoba. Wszystko zależy po prostu od potrzeb i efektu, jaki się chce uzyskać. Poza tym producenci oferują szereg bardzo różnorodnych propozycji, więc nawet w danej kategorii mamy do wyboru szereg różnych rozwiązań. To designerskie propozycje i klasyka, która oczywiście nie wychodzi z mody. Niezmiennie chętnie sięgamy więc po doskonałej jakości żaluzje. Kraków ma na swoim terenie firmę, która jest jednym z liderów w branży nie tylko w woj. małopolskim, ale i całej Polsce. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

podstawy do parasoli ogrodowych fotel na taras meble ogrodowe i balkonowe