Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie przy domu

Published

on

W poszukiwaniu inspiracji na elegancki ogród czy też taras zazwyczaj skupiamy się na meblach i dodatkach. Wśród najmodniejszych i najchętniej wybieranych dzisiaj elementów wymienia się jednak zadaszenie przy domu. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj producenci? Czy takie zadaszenie pozwoli nam odpoczywać blisko natury bez względu na okoliczności przyrody?

Jak skonstruowane jest dzisiaj zadaszenie przy domu?

Nowoczesne zadaszenie przy domu to nic innego jak pergola wykonana z trwałych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów. Zadaszenie przy domu wznoszone jest z elementów aluminiowych łączonych modułowo – elementy te są malowane proszkowo, przez co nie są podatne na wilgoć czy na korozję. Na szczycie znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli – elementy te obracają się wokół własnej osi, przez co użytkownik decyduje o ich ułożeniu oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Ruchome lamele możemy ustawić w pozycji całkowicie zamykającej dach – wtedy zadaszenie przy domu uchroni nas nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed niespodziewanym deszczem. W konstrukcji uwzględniono rynnę – jest ona zintegrowana  w ramie zadaszenia – rynna skutecznie odprowadzi wodę poza obręb pergoli. Pod pergolą postawmy meble ogrodowe.

Zadaszenie przy domu i nowoczesne meble ogrodowe

Aby zadaszenie przy domu nabrało charakteru konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli ogrodowych – tych producenci zaproponują nam pełen wachlarz! Wśród najchętniej wybieranych kompletów wymienia się meble technorattanowe – są one nie tylko piękne i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami – zachwycą one wysokimi parametrami technicznymi. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach, a ich wierzch pokrywa plecionka technorattanowa do złudzenia imitująca rattan.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Okna plastikowe – produkty, które są warte swojej uwagi

Published

on

Długa lista zalet świadczy o tym, że okna plastikowe są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o nową stolarkę dla domu, czy też dla mieszkania. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty kryształowe – mają one także swoje wady, przez co niektórzy mają wątpliwości odnośnie ich zakupu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble na ogród

Published

on

Trzeba przyznać, że meble ogrodowe, które oferowane są przez różnorodnych producentów, dopasowane są do potrzeb współczesnych konsumentów. Stawiają oni bowiem wysokie wymagania wobec produktów, które mają na stałe gościć w ich przestrzeni wypoczynkowej na ogrodzie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – z marketu czy ze sklepu? Na co się zdecydować?

Published

on

Meble ogrodowe kupowane są najczęściej na wiele lat, dlatego zwrócić szczególna uwagę na ich trwałość i jakość wykonania. Przed zakupem warto także zdecydować w jakim sklepie zostaną kupione? Czy meble ogrodowe dostępne w marketach są tak samo trwałe jak te, które kupione zostaną w specjalistycznych sklepach? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending