Connect with us

Zdrowie i Uroda

Mity na temat metody akrylowej zdobienia paznokci

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci zdobywa obecnie coraz więcej sojuszniczek. Niemniej jednak ciągle na jej temat przedstawianych jest w internecie bardzo dużo nieprawidłowych informacji wynikających przede wszystkim z tego, że ludzi mylą między sobą trzy różne metody zdobienia paznokci. Jakie zatem mity na temat metody akrylowej zostaną poniżej obalone?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo prostą metodą

Niestety nie za bardzo, Metoda akrylowa cechuje się naprawdę bardzo wieloma zaletami, niemniej jednak niestety łatwość wykonania do niej nie należy. Co jest tutaj tak szczególnie, wyjątkowo trudne? Otóż przede wszystkim zaliczyć tu trzeba sam proces nakładania akrylu. Jest to bardzo szybko schnący preparat, niewymagający lampy UV, co choć posiada wiele zalet, niestety ma także tę wadę, że akryl musi być nałożony szybko, precyzyjnie i dokładnie, bo od razu zastyga.

Warto dodać, że to jednak nie koniec trudności. Zaletą akrylowej metody zdobienia paznokci jest to, że można wykonać naprawdę różne dekoracje. Do tej metody bowiem dedykowane są wręcz różne wypukłe wzory, dekoracje ze świecidełek itp. Niemniej jednak ich nałożenie zdecydowanie nie jest taką prostą sprawą i trzeba do tego sporej precyzji i dużego doświadczenia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci umożliwia przedłużenie paznokcia tylko na tipsie

Generalnie także wydaje nam się, że sięgając po akrylową metodą, od razu trzeba także zainwestować w tipsy, co nie każdej osobie się podoba . Niemniej jednak nie jest to prawdą.

Metoda akrylowa bowiem również naprawdę świetnie się sprawdza w przypadku przedłużania paznokci na formie czy też na szablonie. W ten sposób nie trzeba korzystać z tipsów i dodatkowo otrzymujemy całkiem naturalny kształt paznokcia – wygląda on po prostu jak pomalowany lakierem dłuższy paznokieć. Trudno będzie rozpoznać na pierwszy rzut oka czy został on przedłużony czy też nie.

Metoda akrylowa ma podobną wytrzymałość do hybrydy i do żelu

Generalnie to także jest mit. Zacznijmy od porównania akrylu i hybrydy. Hybryda pięknie wygląda na paznokciu, jednak przez okres zaledwie do dwóch – maksymalnie trzech tygodni. Nie jest to zatem za dużo czasu, ponadto jednak jest podatna na niektóre urazy paznokcia.

Z kolei zaś żelowe paznokcie prezentują się pięknie w zasadzie przez okres dość podobny w stosunku do metody akrylowej – przez kilka tygodni. Niemniej jednak w przypadku żelu znowu mamy nieco mniejszą wytrzymałość i bardziej miękką płytkę paznokcia, co sprawia, że najtrwalszym i wyjątkowo wytrzymałym materiałem pozostaje tu akryl.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jakie perfumy będą dla nas najlepsze?

Published

on

Każda pewna siebie kobieta, powinna zakupić dla siebie perfumy katy perry.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak ubrać się ciepło i jednocześnie elegancko

Published

on

Wybrać elegancką i nietuzinkową stylizację latem – żaden problem. Piękne letnie sukienki, szpilki i cudowne kapelusze stanowią niemalże nieskończone pole do popisu. Problem czasami pojawia się ze skompletowaniem szykownej stylizacji w chłodniejsze dni, jesienią czy zimą.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto wykonywać USG piersi?

Published

on

Dlaczego warto wykonywać USG piersi?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się być prosta, mimo to wiele kobiet nie wykonuje badań kontrolnych, sądząc że są one zbędne skoro dobrze się czują i nic im nie dolega. Badanie USG piersi to kontrolne badanie, dzięki któremu dowiadujemy się czy w piersiach nie ma żadnych niepokojących zmian. Chodzi tutaj o profilaktykę w kierunku raka piersi. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending