Connect with us

Biznes

Kupno węgla na zimę

Published

on

Nadchodzący okres zimowy to czas, kiedy wielu ludzi staje przed poważnym dylematem – jaki węgiel wybrać? Okazuje się bowiem, że węgiel oferowany w skupach i sklepach internetowych bywa naprawdę różnej jakości. Jak kupować, by się nie naciąć?

Sprzedaż węgla

Na początek warto wiedzieć, gdzie najlepiej udać się w celu zakupienia opału. Od razu można powiedzieć, że już na wstępie można odrzucić sprzedawców oferujących podejrzanie niskie ceny. Może budzić to wątpliwości co do tego, czy towar pochodzi z legalnego źródła lub czy jest wysokiej jakości.

Po drugie, warto upewnić się, że wybrany skład posiada zadaszenie placu, na którym składowany jest węgiel. Węgiel, który spoczywa pod gołym niebem, często wchłania w siebie wilgoć z opadów atmosferycznych. Wtedy gorzej się pali, nie mówiąc już o tym, że więcej waży, co oznacza, że mniej mieści się go w tonie opału.

Sprzedawca węgla ma obowiązek udostępnić klientowi dokumentację, skąd pochodzi węgiel – jeśli umywa się od tego obowiązku, lepiej zrezygnować z zakupu węgla w jego firmie.

Jaki węgiel wybrać?

Obecnie w składach opału dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów opału. Sklepy oferują sprzedaż koksu, węgla brunatnego, kamiennego, ekogroszku czy też miału węglowego. Najważniejszą wartością, na jaką powinno zwracać się uwagę, jest kaloryczność węgla. Im jest ona większa, tym więcej energii dostarczy spalanie opału.

Nic więc dziwnego, że najbardziej kaloryczne rodzaje węgla są z reguły dość drogie. Biorąc pod uwagę jednak ich wydajność może okazać się, że ich zakup będzie najbardziej korzystny cenowo. Już od wielu lat najczęściej kupowanym węglem jest koks – z reguły na to, że spala się dość czysto, nie pozostawiając dużej ilości odpadów oraz z uwagi na jego wysoką kaloryczność.

Wiele skupów węgla oferuje węgiel w workach. to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przetestować wybrany rodzaj opału przed zakupem. Kupno niewielkiej ilości różnych rodzajów węgla daje dobry pogląd na to, który finalnie okaże się najlepszy.

Podsumowując, kupno węgla na zimę, to spory wydatek. Jego cena potrafi wynieść od kilkuset do ponad tysiąca złotych za tonę. Nic więc dziwnego, że większość osób nie chce podejmować tej decyzji na szybko.

Wiele dostępnych na rynku gatunków węgla pochodzi z podejrzanych źródeł i cechuje się bardzo niską jakością – takich zdecydowanie należy unikać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.alpari.com.pl/detal

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Published

on

Praca w Niemczech to na pewno nie lada wyzwanie dla sób wyjeżdżających za granicę. Praca na niemieckiej ziemi to także okazja do poznania w jeszcze lepszy sposób języka naszych sąsiadów. To również doskonałą okazja do tego, aby uzyskać całkiem spore dochody, o których u nas czasem możemy pomarzyć. Pracując jednak za Odrą warto postarać się w odpowiednim o zwrot podatku za pracę w Niemczech.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Podążanie za modą i wesele pod Warszawą

Published

on

W organizacji ślubów jest teraz wiele modnych i popularnych miejsc, wydarzeń i wszystkiego, co jest ważne. Bardzo dużo osób idzie w kierunku tej nowoczesności i mody i właśnie w taki sposób organizowane jest wesele. Aktualnie sporą popularnością cieszy się wesele pod Warszawą i jest to opcja idealna nawet dla przyjezdnych osób.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Zwrot podatku z Niemiec– jak odzyskać podatek dochodowy?

Published

on

Jeśli zamierzamy wyemigrować do Niemiec i tam pracować, bądź już pracujemy na terenie Niemiec dobrze byłoby, gdybyśmy wiedzieli, w jaki sposób odzyskać nadpłacony tam podatek. Udowodniono, że za 3 miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiecw wysokości nawet 900 euro! Jak odzyskać pieniądze? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending