Connect with us

Biznes

Kupno węgla na zimę

Published

on

Nadchodzący okres zimowy to czas, kiedy wielu ludzi staje przed poważnym dylematem – jaki węgiel wybrać? Okazuje się bowiem, że węgiel oferowany w skupach i sklepach internetowych bywa naprawdę różnej jakości. Jak kupować, by się nie naciąć?

Sprzedaż węgla

Na początek warto wiedzieć, gdzie najlepiej udać się w celu zakupienia opału. Od razu można powiedzieć, że już na wstępie można odrzucić sprzedawców oferujących podejrzanie niskie ceny. Może budzić to wątpliwości co do tego, czy towar pochodzi z legalnego źródła lub czy jest wysokiej jakości.

Po drugie, warto upewnić się, że wybrany skład posiada zadaszenie placu, na którym składowany jest węgiel. Węgiel, który spoczywa pod gołym niebem, często wchłania w siebie wilgoć z opadów atmosferycznych. Wtedy gorzej się pali, nie mówiąc już o tym, że więcej waży, co oznacza, że mniej mieści się go w tonie opału.

Sprzedawca węgla ma obowiązek udostępnić klientowi dokumentację, skąd pochodzi węgiel – jeśli umywa się od tego obowiązku, lepiej zrezygnować z zakupu węgla w jego firmie.

Jaki węgiel wybrać?

Obecnie w składach opału dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów opału. Sklepy oferują sprzedaż koksu, węgla brunatnego, kamiennego, ekogroszku czy też miału węglowego. Najważniejszą wartością, na jaką powinno zwracać się uwagę, jest kaloryczność węgla. Im jest ona większa, tym więcej energii dostarczy spalanie opału.

Nic więc dziwnego, że najbardziej kaloryczne rodzaje węgla są z reguły dość drogie. Biorąc pod uwagę jednak ich wydajność może okazać się, że ich zakup będzie najbardziej korzystny cenowo. Już od wielu lat najczęściej kupowanym węglem jest koks – z reguły na to, że spala się dość czysto, nie pozostawiając dużej ilości odpadów oraz z uwagi na jego wysoką kaloryczność.

Wiele skupów węgla oferuje węgiel w workach. to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przetestować wybrany rodzaj opału przed zakupem. Kupno niewielkiej ilości różnych rodzajów węgla daje dobry pogląd na to, który finalnie okaże się najlepszy.

Podsumowując, kupno węgla na zimę, to spory wydatek. Jego cena potrafi wynieść od kilkuset do ponad tysiąca złotych za tonę. Nic więc dziwnego, że większość osób nie chce podejmować tej decyzji na szybko.

Wiele dostępnych na rynku gatunków węgla pochodzi z podejrzanych źródeł i cechuje się bardzo niską jakością – takich zdecydowanie należy unikać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.alpari.com.pl/detal

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Jak założyć działalność gospodarczą?

Published

on

Prawie 60% osób, które do tej pory założyły własną działalność gospodarczą, uważa ten proces za bardzo łatwy. Składa się on z kilku kroków, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności. (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Jak kupić mieszkanie, żeby nie żałować

Published

on

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Dlatego też tak ważne jest stopniowe zaplanowanie poszczególnych działań związanych z poszukiwaniem naszego wymarzonego M. Oto najważniejsze z nich. (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Sprzedaż w internecie – jak zacząć?

Published

on

Sklep internetowy stanowi najbardziej popularną formę sprzedaży w sieci, a także świetny sposób na dotarcie do nowych klientów. Aby go jednak założyć, pamiętać należy o kilku podstawowych sprawach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending