Connect with us

Ciekawe

Jakimi gruntami inwestycyjnymi na sprzedaż warto się zainteresować?

Published

on

Będąc inwestorem czy przedsiębiorcą na pewno nieraz staniemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż. Pojęcie to może odnosić się zarówno do gotowej już powierzchni biurowej w budynku, jak i do działki w szczerym polu – każdy zatem powinien wiedzieć, o czym nie można zapominać inwestując w grunty inwestycyjne na sprzedaż.

1) dokładna dokumentacja działki/ budynku/ lokalu

Przede wszystkim trzeba zażądać od osoby sprzedającej działkę bardzo dokładnych informacji technicznych oraz historycznych odnośnie danego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż. Co będzie wchodziło w jego skład? Na pewno będzie musiał się tam znajdować wpis i wypis z ksiąg ewidencji oraz z księgi wieczystej.

Koniecznie także należy poznać prawdę o ewentualnym zadłużeniu danego terenu. Ważny jest także jego stan prawny – czy na pewno jest on dokładnie uregulowany. Oczywiście dużą rolę pełni także lokalizacja danego gruntu inwestycyjnego – czy na pewno będzie ona odpowiednia dla naszej firmy.

2) możliwości dotyczące infrastruktury oraz gleby

Warto także zwrócić uwagę na to, czy dane grunty inwestycyjne na sprzedaż posiadają już konieczną infrastrukturę techniczną, medialną, wodociągową itp. czy też nie a co więcej – czy da się ją założyć w miarę bezproblemowo.

Warto także koniecznie sprawdzić uwarunkowania gleby na danym terenie, jeśli oczywiście jest to działka. Takie specyfikacje mają bowiem duże znaczenie dla architektów, którzy określą, czy i na jaką głębokość mogą powstać tam budynki i fundamenty oraz czy stopień skażenia ziemi i gleby na pewno nie będzie przeszkadzał w inwestycji.

3) okolica danego grunty inwestycyjnego na sprzedaż

Pamiętajmy jednak, że bardzo duże znaczenie dla jakości danej inwestycji ma jej okolica. O co tutaj dokładniej chodzi? Otóż przede wszystkim należy poprosić od developera informacje na temat planu zagospodarowania przestrzennego. Zwróćmy tu uwagę przede wszystkim na to, jakie budynki znajdują się w okolicy, jakie inwestycje są planowane, jakie może być maksymalne zacienienie, jaka przewidywana jest wysokość budynków itp.

Ponadto ważne są drogi i możliwości parkingowe. Szczególnie takie kwestie istotne są dzisiaj, kiedy drogi nie muszą być wcale państwowe, a zgoda od właściciela prywatnego na przeprowadzenie drogi przez jego teren może zająć naprawdę całe lata. Sprawdźmy zatem dokładnie, jakie możliwości w tym względzie mają nasze grunty inwestycyjne na sprzedaż.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Bidon dla dziecka – wycieczki rowerowe

Published

on

Bidon dla dziecka - wycieczki rowerowe

Dla każdego dziecka jazda rowerem to doskonała zabawa a jednocześnie świetne rozwiązanie umożliwiające rozwój fizyczny i motoryczny. Warto więc zadbać o dobry rower dla dziecka, zatroszczyć się również o bezpieczeństwo kupując między innymi kask. Jeśli dziecko będzie już starsze, będziemy z nim chętnie jeździć na rowerowe wycieczki to niewątpliwie takim istotnym elementem stanie się również bidon dla dziecka, który będzie częścią wyposażenia wykorzystywanego w trakcie jazdy na rowerze. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Podwieszka dwustawowa

Published

on

Podwieszka dwustawowa

Problemy ze stawami, kończynami dolnymi czy górnymi niekiedy wymagają ich ustawienia w konkretnej pozycji. W takim przypadku trzeba szukać akcesoriów, które sprawią, żę utrzymanie takiej pozycji stabilnej stanie się łatwiejsze. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kapcie ortopedyczne dla dzieci

Published

on

Kapcie ortopedyczne dla dzieci

Wybór odpowiedniego obuwia dla dzieci to bardzo ważna kwestia, która istotnie wpływa na to jak rozwija się stopa dziecka. nie powinno się tej kwestii lekceważyć, jeśli wybierze się złe buty niestety może dojść do nieprawidłowego rozwoju stopy dziecka, może to dalej prowadzić do problemów ortopedycznych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending