Connect with us

Ciekawe

Jakimi gruntami inwestycyjnymi na sprzedaż warto się zainteresować?

Published

on

Będąc inwestorem czy przedsiębiorcą na pewno nieraz staniemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż. Pojęcie to może odnosić się zarówno do gotowej już powierzchni biurowej w budynku, jak i do działki w szczerym polu – każdy zatem powinien wiedzieć, o czym nie można zapominać inwestując w grunty inwestycyjne na sprzedaż.

1) dokładna dokumentacja działki/ budynku/ lokalu

Przede wszystkim trzeba zażądać od osoby sprzedającej działkę bardzo dokładnych informacji technicznych oraz historycznych odnośnie danego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż. Co będzie wchodziło w jego skład? Na pewno będzie musiał się tam znajdować wpis i wypis z ksiąg ewidencji oraz z księgi wieczystej.

Koniecznie także należy poznać prawdę o ewentualnym zadłużeniu danego terenu. Ważny jest także jego stan prawny – czy na pewno jest on dokładnie uregulowany. Oczywiście dużą rolę pełni także lokalizacja danego gruntu inwestycyjnego – czy na pewno będzie ona odpowiednia dla naszej firmy.

2) możliwości dotyczące infrastruktury oraz gleby

Warto także zwrócić uwagę na to, czy dane grunty inwestycyjne na sprzedaż posiadają już konieczną infrastrukturę techniczną, medialną, wodociągową itp. czy też nie a co więcej – czy da się ją założyć w miarę bezproblemowo.

Warto także koniecznie sprawdzić uwarunkowania gleby na danym terenie, jeśli oczywiście jest to działka. Takie specyfikacje mają bowiem duże znaczenie dla architektów, którzy określą, czy i na jaką głębokość mogą powstać tam budynki i fundamenty oraz czy stopień skażenia ziemi i gleby na pewno nie będzie przeszkadzał w inwestycji.

3) okolica danego grunty inwestycyjnego na sprzedaż

Pamiętajmy jednak, że bardzo duże znaczenie dla jakości danej inwestycji ma jej okolica. O co tutaj dokładniej chodzi? Otóż przede wszystkim należy poprosić od developera informacje na temat planu zagospodarowania przestrzennego. Zwróćmy tu uwagę przede wszystkim na to, jakie budynki znajdują się w okolicy, jakie inwestycje są planowane, jakie może być maksymalne zacienienie, jaka przewidywana jest wysokość budynków itp.

Ponadto ważne są drogi i możliwości parkingowe. Szczególnie takie kwestie istotne są dzisiaj, kiedy drogi nie muszą być wcale państwowe, a zgoda od właściciela prywatnego na przeprowadzenie drogi przez jego teren może zająć naprawdę całe lata. Sprawdźmy zatem dokładnie, jakie możliwości w tym względzie mają nasze grunty inwestycyjne na sprzedaż.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Ważnym element wyprawki, czyli wózki 3 w jednym

Published

on

Jeśli chodzi o wybór wózka to opcja wózki 3 w jednym jest najczęściej wybieraną. Rodzice decydują się na nią ze względu na wygodę, łatwość użytkowania i cenę, ponieważ za komplet płaci się taniej niż za każdą część osobno. Jest to też wydatek na długie lata, bo dziecko w takim wózku podróżuje bardzo długo. Co można spotkać na rynku i jakie propozycje są warte zainteresowania? Takich informacji można szukać poniżej. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Funkcjonalna tarasola w przestrzeni wypoczynkowej

Published

on

Wypoczynek na własnym tarasie to najlepsza opcja na relaks, szczególnie po długim dniu w pracy. Posiadając skrawek zieleni wokół domu czy własny taras możemy zaaranżować to miejsce zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Wśród licznych rozwiązań rekomendowanych na taras wymienia się przede wszystkim meble ogrodowe. My podpowiadamy, jak skutecznie uchronić się przed słońcem i silnym promieniowaniem UV.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak poprawnie złożyć życzenia bliskiej osobie? Poznaj nasze wskazówki!

Published

on

Składanie życzeń bliskiej osobie choć z pozoru wydaje się być prostą czynnością, to  niestety bardzo często efekt finalny jest daleki od tego co sobie założyliśmy. W większości przypadków wpływa na to brak odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy na temat zasad „Savoir-vivre”. Jak zatem powinno wyglądać poprawne składanie życzeń? Jaka musi być ich treść? Co wypada powiedzieć, jak się przy tym zachowywać? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci składanie pięknych życzeń.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending