Connect with us

Biznes

Jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Published

on

Praca w Niemczech to na pewno nie lada wyzwanie dla sób wyjeżdżających za granicę. Praca na niemieckiej ziemi to także okazja do poznania w jeszcze lepszy sposób języka naszych sąsiadów. To również doskonałą okazja do tego, aby uzyskać całkiem spore dochody, o których u nas czasem możemy pomarzyć. Pracując jednak za Odrą warto postarać się w odpowiednim o zwrot podatku za pracę w Niemczech.

Kiedy należy się zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Warto wiedzieć, kiedy należy się zwrot podatku za pracę w Niemczech i co trzeba zrobić, aby się o niego starać. Jak się okazuje kwota wolna od podatku u naszych sąsiadów jest bardzo duża, dlatego duża ilość osób ma szansę na zwrot podatku lub chociaż na częściowe odzyskanie takich pieniędzy. Aby móc jednak postarać się o takie pieniądze będzie nam potrzebna niemiecka karta podatkowa za którą odpowiedzialny jest pracodawca. Warto dopilnować, aby nasz nowy, niemiecki szef wypełniał taki dokument.

Rozliczanie z niemieckim urzędem skarbowym

Trzeba jednak przyznać, że nie każdy pracodawca pilnuje tej karty podatkowej. Niestety, ale bardzo często ten fakt wychodzi dopiero w momencie chęci rozliczenia się z niemieckim odpowiednikiem urzędu skarbowego. Nic jednak straconego, bowiem jeżeli mamy odpowiednie odcinki od otrzymywanej niemieckiej wypłaty, gdzie opisane są opłacone składki, to nadal mamy szansę na odzyskanie swoich pieniędzy. Z takimi odcinkami możemy samodzielnie wypełnić odpowiednie dokumenty lub też rozliczyć się przy pomocy odpowiedniego biura rachunkowego. 

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Podążanie za modą i wesele pod Warszawą

Published

on

W organizacji ślubów jest teraz wiele modnych i popularnych miejsc, wydarzeń i wszystkiego, co jest ważne. Bardzo dużo osób idzie w kierunku tej nowoczesności i mody i właśnie w taki sposób organizowane jest wesele. Aktualnie sporą popularnością cieszy się wesele pod Warszawą i jest to opcja idealna nawet dla przyjezdnych osób.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Zwrot podatku z Niemiec– jak odzyskać podatek dochodowy?

Published

on

Jeśli zamierzamy wyemigrować do Niemiec i tam pracować, bądź już pracujemy na terenie Niemiec dobrze byłoby, gdybyśmy wiedzieli, w jaki sposób odzyskać nadpłacony tam podatek. Udowodniono, że za 3 miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiecw wysokości nawet 900 euro! Jak odzyskać pieniądze? (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Rola audytu finansowego

Published

on

Audyt finansowy to badanie i sprawdzanie sprawozdania finansowego danej firmy. Zajmuje się tym biegły rewident. Jest to zwykłe i proste badanie i ma na celu wykrycie ewentualnych błędów firmy. Może to uchronić przedsiębiorstwo przed upadkiem lub przed poniesieniem jeszcze większych strat.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending