Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak poradzić sobie z endometrium?

Published

on

Endometrium to nieprawidłowe położenie błony śluzowej, która zamiast w jamie macicy, znajduje się poza nią. Takie zjawisko występuje u prawie 10% kobiet żyjących na ziemi. Jest to przypadłość niezwykle trudna do wyleczenia, która powoduje problemy z zajściem w ciąże. Co należy wiedzieć o niej? Jakie są metody leczenia i gdzie najlepiej zwrócić się po pomoc? Zapraszam poniżej.

1. Endometrioza diagnoza – jak leczyć?

Endometrioza zwana inaczej heterotopową lokalizacją błony śluzowej jamy macicy, dotyczy około 10% kobiet. Lekarze mimo ciągłych starań i szeregu badań na określonej grupie pacjentek, cały czas nie mogą jednoznacznie określić, skąd ona się wywodzi i jakie są jej przyczyny powstawania w organizmie pań. Część lekarzy łączy tą metodą z nieprawidłowym żywieniem, inni ze stresujących trybem życia, jeszcze inni z nadmierny uprawianiem sportów. Kolejna grupa lekarzy, przypisuje tą przypadłość genom. Jeżeli nasze mamy lub babcie borykały się z tą przypadłością, jest duże prawdopodobieństwo, że i nas ona dotknie.

2. U kogo występuje? Endometrioza jak leczyć?

Tak naprawdę endometrioza może dotknąć każdą grupę wiekową. Endometrioza diagnoza, która jest niezwykle precyzyjna pozwala stwierdzić dokładne miejsca występowania błony. Występuje ona najczęściej w obrębie narządów płciowych, takich jak: mięśnie macicy, jajowody, jajnik czy pochwa. Może ona wystąpić również w takich miejscach jak np. pęcherz moczowy, jelita czy bardziej oddalonych miejsc od układu płciowego.

3. Endometrium leczenie

Endometrium leczenie to proces dość długotrwały i wymagający sporo konsekwencji ze strony pacjentki. Endometrioza jak leczyć tą przypadłość? Większość lekarzy leczenie endometriozy zaczyna najczęściej od kuracji hormonalnej. Gdy ta nie przynosi pożądanych efektów (lub gdy pacjentka chce zajść w ciążę), kolejnym krokiem jest operacja. Leczenie operacyjne przeprowadza się przede wszystkim w takich przypadkach, gdy leczenie endometriozy innymi metodami nie przynosi efektów, a pacjentka odczuwa dyskomfort funkcjonowania lub ból. Operacja jest więc niezastąpiona w takich sytuacjach, jak np. ból w okolicach miednicy mniejszej, obfite i bolesne miesiączki z powodu implantacji fragmentów endometrium w mięśniówce macicy czy zaburzenia funkcji narządów rodnych mogące prowadzić do niepłodności.

4. Całkowite usunięcie endometrium – czy to możliwe?

W wielu przypadkach usunięcie endometrium jest po prostu niemożliwe. Lekarz ma za zadanie łagodzić objawy pacjentki w związku z występowanie tej przypadłości. I tu może sięgać po środki farmakologiczne oraz różnego rodzaju zabieg laparoskopem.

Endometrioza leczenie jak wynika z powyższego jest możliwa i warto udać się do specjalistów, którzy specjalizują się właśnie w tego typu problemach. Tutaj bowiem należy postawić na dokładne zdiagnozowanie problemu oraz jak najszybsze skuteczne leczenie.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Zdrowe i lśniące włosy – to nie takie trudne!

Published

on

Włosy to nasza ozdoba – ich kondycja i wygląd powinny być dla nas ważne. Poprzez dobór odpowiednich kosmetyków oraz produktów pielęgnacyjnych możemy sprawić, że nasze włosy każdego dnia będą zachwycać. Jakie produkty rekomendowane są przez najlepszych fryzjerów? Jak często stosować dany kosmetyk, aby otrzymać optymalne efekty? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki

Published

on

Lato to czas, kiedy większość kobiet planuje zakup kostiumu kąpielowego. Jednak często martwią się, że nie mają idealnej sylwetki… Na szczęście dzięki dobrze dobranemu fasonowi możemy szybko i sprytnie zamaskować wady naszej figury i wyeksponować to, co w nas najbardziej atrakcyjne.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Skoki spadochronowe w tandemie

Published

on

Z roku na rok sporty ekstremalne są coraz bardziej popularne i dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Nie musimy nawet kończyć specjalistycznych kursów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending