Connect with us

Dom i Wnętrze

Funkcjonalna szafa na korytarz

Published

on

Pojemna i funkcjonalna szafa na korytarz przydać się może w każdym domu. Jeżeli tylko ktoś może skorzystać z takiego rozwiązania (nie ogranicza go powierzchnia), to powinien wybrać dobre miejsce do postawienia takiego mebla. Decydując się na takie wyposażenie należy pamiętać o kilku rzeczach.

Szafa na korytarz i jej przeznaczenie

Szafa na korytarz służy do przechowywania ubrań. To pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy. Wszyscy myślą o tym, aby zorganizować w niej miejsce na rzeczy wiszące – kurtki i inne okrycia wierzchnie. Na dole można znaleźć stojak na buty. Ale czy to jej jedyne przeznaczenie? Nie. Szafa znajdująca się na korytarzu może mieć także inne przeznaczenie. W takim przypadku warto zdecydować się na kilka skrzydeł, dzięki czemu uda się znaleźć miejsce także na inne rzeczy, których nie możemy przechowywać w pozostałej części domu.

Szafa na korytarz i jej prawidłowe wymiary

Szafa na korytarz powinna mieć odpowiednie wymiary, aby móc w pełni cieszyć się jej przydatnością i funkcjonalnością. Jeżeli chodzi o głębokość, to takim minimum jest 60 cm. Przy czym, jeżeli ktoś planuje przechowywać tam grube płaszcze, to powinien zdecydować się na 80 – 90 cm głębokości. Jeżeli zaś chodzi o wysokość, to najlepszą propozycją jest zajęcie powierzchni od samej podłogi do sufitu. Na samej górze można znaleźć miejsce dla rzeczy, których na co dzień nie używamy. Można także zdecydować się na szafy o głębokości 40 cm, gdzie często przechowujemy takie rzeczy, jak odkurzacz, mop i środki czystości. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rolety i żaluzje z Krakowa

Published

on

Żaluzje i rolety to w dalszym ciągu najchętniej wybierane elementy dekoracyjne okna. Świetnie się prezentują w duecie z firanką lub zasłoną, ale równie dobrze będą wyglądać jako samodzielna ozdoba. Wszystko zależy po prostu od potrzeb i efektu, jaki się chce uzyskać. Poza tym producenci oferują szereg bardzo różnorodnych propozycji, więc nawet w danej kategorii mamy do wyboru szereg różnych rozwiązań. To designerskie propozycje i klasyka, która oczywiście nie wychodzi z mody. Niezmiennie chętnie sięgamy więc po doskonałej jakości żaluzje. Kraków ma na swoim terenie firmę, która jest jednym z liderów w branży nie tylko w woj. małopolskim, ale i całej Polsce. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

promienniki lampa do ogrodu balkon puf