Connect with us

Dom i Wnętrze

Funkcjonalna szafa na korytarz

Published

on

Pojemna i funkcjonalna szafa na korytarz przydać się może w każdym domu. Jeżeli tylko ktoś może skorzystać z takiego rozwiązania (nie ogranicza go powierzchnia), to powinien wybrać dobre miejsce do postawienia takiego mebla. Decydując się na takie wyposażenie należy pamiętać o kilku rzeczach.

Szafa na korytarz i jej przeznaczenie

Szafa na korytarz służy do przechowywania ubrań. To pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy. Wszyscy myślą o tym, aby zorganizować w niej miejsce na rzeczy wiszące – kurtki i inne okrycia wierzchnie. Na dole można znaleźć stojak na buty. Ale czy to jej jedyne przeznaczenie? Nie. Szafa znajdująca się na korytarzu może mieć także inne przeznaczenie. W takim przypadku warto zdecydować się na kilka skrzydeł, dzięki czemu uda się znaleźć miejsce także na inne rzeczy, których nie możemy przechowywać w pozostałej części domu.

Szafa na korytarz i jej prawidłowe wymiary

Szafa na korytarz powinna mieć odpowiednie wymiary, aby móc w pełni cieszyć się jej przydatnością i funkcjonalnością. Jeżeli chodzi o głębokość, to takim minimum jest 60 cm. Przy czym, jeżeli ktoś planuje przechowywać tam grube płaszcze, to powinien zdecydować się na 80 – 90 cm głębokości. Jeżeli zaś chodzi o wysokość, to najlepszą propozycją jest zajęcie powierzchni od samej podłogi do sufitu. Na samej górze można znaleźć miejsce dla rzeczy, których na co dzień nie używamy. Można także zdecydować się na szafy o głębokości 40 cm, gdzie często przechowujemy takie rzeczy, jak odkurzacz, mop i środki czystości. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Okna plastikowe – produkty, które są warte swojej uwagi

Published

on

Długa lista zalet świadczy o tym, że okna plastikowe są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o nową stolarkę dla domu, czy też dla mieszkania. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty kryształowe – mają one także swoje wady, przez co niektórzy mają wątpliwości odnośnie ich zakupu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble na ogród

Published

on

Trzeba przyznać, że meble ogrodowe, które oferowane są przez różnorodnych producentów, dopasowane są do potrzeb współczesnych konsumentów. Stawiają oni bowiem wysokie wymagania wobec produktów, które mają na stałe gościć w ich przestrzeni wypoczynkowej na ogrodzie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – z marketu czy ze sklepu? Na co się zdecydować?

Published

on

Meble ogrodowe kupowane są najczęściej na wiele lat, dlatego zwrócić szczególna uwagę na ich trwałość i jakość wykonania. Przed zakupem warto także zdecydować w jakim sklepie zostaną kupione? Czy meble ogrodowe dostępne w marketach są tak samo trwałe jak te, które kupione zostaną w specjalistycznych sklepach? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending