Connect with us

Dom i Wnętrze

Co należy wiedzieć o oknach plastikowych?

Published

on

Okna PCV lub inaczej mówiąc okna z tworzywa sztucznego to najpopularniejszy produkt, który można spotkać w wielu domach. Zachęcają nas swoją ceną i właściwościami. Warto jednak dowiedzieć się o nich kilku rzeczy zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Pielęgnacja okien PCV

Okna marki Internorm z Warszawy to jeden z najlepszych produktów, jaki obecnie możemy otrzymać na rynku. W ich ofercie można otrzymać modele PCV, które zawsze trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować. Kupno jakichkolwiek okien wiąże się z tym, że trzeba będzie o nie dbać i regularnie je czyścić. Jeżeli myślimy o oknach PCV musimy wiedzieć, że białe tworzywo ma tendencję do matowienia, żółknięcia. Należy więc pamiętać o tym, że do ich wyczyszczenia należy używać delikatnych środków myjących. Nie warto brać pod uwagę tych środków, które w składzie mają rozpuszczalnik, ponieważ możemy uszkodzić całą ramę okienną. W przypadku ram plastikowych – kolorowych nie można używać produktów do mycia na bazie spirytusu.

Metalowe okucia

Nie można zapomnieć również o tym, że regularnie należy czyścić metalowe okucia okienne. W przypadku każdych okien są one pokryte specjalną powłoka antykorozyjną. Powoduje to, że są one odporne na wilgoć przez bardzo długi czas. Jeżeli chcemy aby ten okres był jak najdłuższy musimy pamiętać o tym, żeby okien nie czyścić mleczkami, których na co dzień używamy do czyszczenia innych powierzchni. Metalowe okucia znajdujące się w oknach należy czyścić sprężonym powietrzem, które znaleźć można w ogrodowych kompresorach. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Okna plastikowe – produkty, które są warte swojej uwagi

Published

on

Długa lista zalet świadczy o tym, że okna plastikowe są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o nową stolarkę dla domu, czy też dla mieszkania. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty kryształowe – mają one także swoje wady, przez co niektórzy mają wątpliwości odnośnie ich zakupu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble na ogród

Published

on

Trzeba przyznać, że meble ogrodowe, które oferowane są przez różnorodnych producentów, dopasowane są do potrzeb współczesnych konsumentów. Stawiają oni bowiem wysokie wymagania wobec produktów, które mają na stałe gościć w ich przestrzeni wypoczynkowej na ogrodzie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – z marketu czy ze sklepu? Na co się zdecydować?

Published

on

Meble ogrodowe kupowane są najczęściej na wiele lat, dlatego zwrócić szczególna uwagę na ich trwałość i jakość wykonania. Przed zakupem warto także zdecydować w jakim sklepie zostaną kupione? Czy meble ogrodowe dostępne w marketach są tak samo trwałe jak te, które kupione zostaną w specjalistycznych sklepach? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending