Connect with us

Technologia

Bohater w domu dzięki kilku narzędziom

Published

on

W dużych stolarniach, gdzie przetwarzaniu poddaje się masowe ilości drewna, przeważnie znajdują się wyspecjalizowane, duże maszyny, które potrafią poradzić sobie z nawet najbardziej twardym materiałem. Jednak równie skutecznej obróbki możemy dokonać w swoim przydomowym warsztacie, za pomocą dużo tańszych narzędzi do drewna.

Małe potrzeby, mała stolarnia

W każdym z nas drzemie mały lub duży majsterkowicz, który chciałby wykonać coś całkowicie samemu, aby móc z dumą prezentować swoje dzieło przed innymi domownikami i gośćmi. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne stworzenie mebli z drewna do swojego ogrodu. Dzieło nie powinno przysporzyć dużego problemu, a efekt będzie miał szansę zauważyć i docenić każdy kto odwiedzi dom. Kolejnym plusem jest fakt, że do stworzenia takich mebli, oprócz oczywiście surowca, czyli wybranego przez nas rodzaju drewna, będą potrzebne narzędzia do drewna, które w dużym zakresie już posiadamy w domu, a także impregnat i lakier do drewna, aby zabezpieczyć je przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Dodatkowym atutem będzie to, że drewno potrzebne na meble nie wymaga dużo miejsca do jego obróbki, więc przydomowy warsztat spokojnie na to wystarczy.

Zaopatrzenie naszego warsztatu

Zanim przystąpimy do wyrabiania naszych mebli warto zaopatrzyć się we wszystkie narzędzia do drewna, zaczynając od kilku rodzajów pił, poprzez strugi, heble czy frez do drewna, kończąc na materiałach i narzędziach do szlifowania, jak papier ścierny, pilniki czy szlifierki. Oczywiście powinniśmy posiadać ołówek stolarski z grubym grafitem, odpowiednio długą miarkę, a także imadło, ściski czy szczypce stolarskie oraz szeroki i mocny stół. Każdy z tych materiałów i urządzeń do drewna posiada dziesiątki różnych rozmiarów lub rodzajów, ze względu na różne zastosowania danego przedmiotu.

Frezowanie – nadawanie wyjątkowości meblom

Najbardziej chyba zróżnicowanym pod względem wyglądu i zastosowania wydaje się frez do drewna, czyli końcówka do frezarek, zakładana czasem również na zwykłą wiertarkę. To dzięki tym głowicom zakończonym w jedno, dwa lub więcej noży, wprawianym w ruch obrotowy przez frezarkę, można obrabiać, metodą skrawania, krawędzie do odpowiedniego kształtu, wyżynać rowki lub wygładzać krawędzie, a także wycinać różnego rodzaju wzory w drewnie. Dzięki temu nadajemy oryginalny i piękny wygląd meblom.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://leitz.pl/

Continue Reading
Advertisement

Technologia

O programie SketchUp

Published

on

Chyba nikt nigdy nie próbował policzyć, ile jest programów komputerowych. Wśród nich są zarówno takie, które wykorzystują amatorzy oraz takie dla profesjonalistów. Przeglądając różnego rodzaju programy z pewnością niejedna osoba zetknęła się z nazwą SketchUp. SketchUp co to jest: na pewno takie pytanie wtedy padło.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Maszyny czyszczące – rodzaje

Published

on

Maszyny czyszczące na bieżąco czyszczą i osuszają powierzchnię, po której się poruszają. Dzięki temu już jeden przejazd wystarczy aby posadzka lśniła czystością. W zależności od typu posadzki do wyboru jest kilka rodzai chemii, różne rodzaje szczot oraz padów. Maszyny czyszczące dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: kablowe i bateryjne. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Wilgoć – wróg twoich produktów

Published

on

Wilgoć to prawdziwa zmora wszystkich tych, którzy zajmują się produkcją, magazynowaniem lub transportem produktów wrażliwych bądź podatnych na działanie wody. Na szczęście można się zabezpieczyć przed jej wpływem poprzez dobranie odpowiedniego typu pochłaniaczy wilgoci. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending