Connect with us

Technologia

Bohater w domu dzięki kilku narzędziom

Published

on

W dużych stolarniach, gdzie przetwarzaniu poddaje się masowe ilości drewna, przeważnie znajdują się wyspecjalizowane, duże maszyny, które potrafią poradzić sobie z nawet najbardziej twardym materiałem. Jednak równie skutecznej obróbki możemy dokonać w swoim przydomowym warsztacie, za pomocą dużo tańszych narzędzi do drewna.

Małe potrzeby, mała stolarnia

W każdym z nas drzemie mały lub duży majsterkowicz, który chciałby wykonać coś całkowicie samemu, aby móc z dumą prezentować swoje dzieło przed innymi domownikami i gośćmi. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne stworzenie mebli z drewna do swojego ogrodu. Dzieło nie powinno przysporzyć dużego problemu, a efekt będzie miał szansę zauważyć i docenić każdy kto odwiedzi dom. Kolejnym plusem jest fakt, że do stworzenia takich mebli, oprócz oczywiście surowca, czyli wybranego przez nas rodzaju drewna, będą potrzebne narzędzia do drewna, które w dużym zakresie już posiadamy w domu, a także impregnat i lakier do drewna, aby zabezpieczyć je przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Dodatkowym atutem będzie to, że drewno potrzebne na meble nie wymaga dużo miejsca do jego obróbki, więc przydomowy warsztat spokojnie na to wystarczy.

Zaopatrzenie naszego warsztatu

Zanim przystąpimy do wyrabiania naszych mebli warto zaopatrzyć się we wszystkie narzędzia do drewna, zaczynając od kilku rodzajów pił, poprzez strugi, heble czy frez do drewna, kończąc na materiałach i narzędziach do szlifowania, jak papier ścierny, pilniki czy szlifierki. Oczywiście powinniśmy posiadać ołówek stolarski z grubym grafitem, odpowiednio długą miarkę, a także imadło, ściski czy szczypce stolarskie oraz szeroki i mocny stół. Każdy z tych materiałów i urządzeń do drewna posiada dziesiątki różnych rozmiarów lub rodzajów, ze względu na różne zastosowania danego przedmiotu.

Frezowanie – nadawanie wyjątkowości meblom

Najbardziej chyba zróżnicowanym pod względem wyglądu i zastosowania wydaje się frez do drewna, czyli końcówka do frezarek, zakładana czasem również na zwykłą wiertarkę. To dzięki tym głowicom zakończonym w jedno, dwa lub więcej noży, wprawianym w ruch obrotowy przez frezarkę, można obrabiać, metodą skrawania, krawędzie do odpowiedniego kształtu, wyżynać rowki lub wygładzać krawędzie, a także wycinać różnego rodzaju wzory w drewnie. Dzięki temu nadajemy oryginalny i piękny wygląd meblom.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://leitz.pl/

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe obliczenie mocy kotła?

Published

on

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe obliczenie mocy kotła?

Pracownicy firm odpowiedzialnych za serwisowanie kotłów CO, zwykle nie narzekają na brak zajęć. Klienci zgłaszają się do nich z różnymi problemami. Bywa, że są one konsekwencją niewłaściwego użytkowania pieca, często jednak ich charakter jest bardziej złożony. Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby wtedy, gdy moc kotła nie została oszacowana we właściwy sposób. Jeśli chcemy uniknąć tego ryzyka, powinniśmy jeszcze przed zakupem dowiedzieć się, dlaczego jest to aż tak ważny parametr. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Tulejka kablowa

Published

on

Tulejka kablowa

O tym jak ważna jest dobrej jakości końcówka kablowa wie każdy elektryk. W naszej ofercie można jednak znaleźć sprzęt nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów. Posiadamy szeroki wybór modeli końcówek kablowych – można znaleźć u nas zarówno te z izolacją, jak i bez. Nasze tulejki przeznaczone są do różnych zastosowań. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Tusze do drukarek

Published

on

W każdym biurze znajduje się odpowiednia drukarka. Produkt ten powinien mieć ciągły dostęp do tuszu. Tusze do drukarek to podstawowe materiały eksploatacyjne, które są dostępne zarówno w zestawach, jak i osobno. Zakupić można nie tylko tusze kolorowe, ale również czarne – które są najbardziej popularne.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending